Odborný svářečský seminář

Odborný svářečský seminář 2022

Účastníci letošního semináře si vyslechli přednášku na téma „Svářečský dozor v praxi„.  Odborný garant semináře Petr Pařízek (IWT) se v ní zabýval např. povinnostmi a odpovědností pracovníků svářečského dozoru, postupem při zadávání zakázek do výroby nebo přípravou WPQR-WPS.

Dále informoval o změnách v aktuálně platných normách ISO 3834, povinnostech při NDT kontrolách a také o novinkách v oprávnění k vizuálním kontrolám svarů. Přednáška byla založena na praktických ukázkách a konkrétních případech, aby byla maximálně užitečná pro každodenní práci účastníků semináře.

Na semináři vystoupil také obchodně-technický manažer společnosti Artweld Michal Tvrdík se svou prezentací novinek v oblasti automatizace výroby.

Závěr semináře patřil Martinu Dvořákovi ze společnosti Lincoln Electric, který představil inovace v přídavných materiálech.  Jednalo se o systém Hyperfill s dvojitým drátem či přídavný materiál, který minimalizuje vznik silikátových sklíček.

Po skončení přednášek se zájemci mohli přesunout do Centra robotizace a automatizace. Mohli si zde prohlédnout a sami vyzkoušet některé vybrané technologie např.:

  • Simulátor svařování využívající virtuální realitu (Lincoln Electric)
  • Robotické svařování (Lorch + Yaskawa)
  • Svářečská kukla Omnira COMBI Air s integrovaným rozvodem vzduchu
  • Systém Hyperfill pro svařování s dvojitým drátem (Lincoln Electric)
  • Systém MicorTwin pro dosažení atraktivního vzhledu viditelných svarů (Lorch)

 

Doufáme, že se letošní seminář účastníkům líbil a přinesl jim mnoho užitečných poznatků. Děkujeme také partnerům, kteří se na uspořádání akce podíleli.

Fotogalerie